Politiledere besøkte Balkan
Besøk hos ambassadøren i Beograd. Fv: Eline Våge, Dag Even Jakobsen, ambassadør Kristin Melsom, Lars Reiersen, Bente Elisabeth Bugge og Dag Magne Lunde.
Lederkontaktene i Politiets Fellesforbund har besøkt Balkan. National Liaison Officer på Balkan, Dag Even Jakobsen, hadde skreddersydd et opplegg som falt i smak. – Det ble en lærerik samling og som PFs lederkontakter satte stor pris på, sier Lars Reiersen, leder i PF Politilederne (PFPL).
– Dag Even Jakobsen hadde laget et tettpakket og svært interessant opplegg. Det ble gitt en grundig situasjonsrapport om hvordan tilstanden er på Balkan. Det er lærerikt og nyttig å møte kollegaer i utlandet som gjør en svært viktig jobb, understreker Lars Reiersen.
Invitert til ambassaden
Den norske delegasjonen fikk også møte ambassadesekretær Eline Våge og militærattacheen på Balkan, Dag Magne Lunde:
– Vi ble også invitert til den norske ambassaden i Beograd av ambassadør Kristin Melsom, og det ble satt pris på, avrunder Lars Reiersen.
PF Politilederne
«Rekrutteringens pris»
Totalt kan én ansettelsesprosess fort overstige 100 timer. Med alle som deltar, kan kostnaden for en prosess estimeres til 100.000 kroner, skriver PFPL-leder Lars Reiersen i denne kronikken.
Keyvan Pourpak kåret til årets leder
Keyvan Pourpak, seksjonsleder for saksmottak og straffesaksløsninger hos Kripos, er kåret til årets leder i politiet 2025.
«Rekruttering har blitt et problem i politiet»
Rekruttering er en svært viktig prosess, også i politietaten. Nå melder de aller fleste distrikter at de har ett sammenfallende problem med rekrutteringen: De får ikke ansatt nye folk!