🌐 Spørreundersøkelse om pf.no pågår: Les mer >
🍪 Informasjonskapsler på pf.no: Denne nettsiden benytter informasjonskapsler («cookies») til blant annet trafikkmåling og teknisk funksjonalitet. Les mer >
Forbundsleder Sigve Bolstad, stortingsrepresentant Emilie Enger Mehl og SP-leder Trygve Slagsvold Vedum
– Det var et hyggelig møte og nyttig meningsutveksling for begge parter, sier forbundsleder Sigve Bolstad om dagens møte med delegasjonen fra Senterpartiet.
Politiets Fellesforbund tok i dag imot Senterpartiets delegasjon, med Trygve Slagsvold Vedum i spissen, og brukte møtet på å snakke om nærpolitireformen og dagens situasjon i politi- og lensmannsetaten.
Bolstad understreker at selv om reformen har hatt positive ringvirkninger så er det også mange utfordringer knyttet til dagens situasjon.
– Det var et godt møte og det er viktig for oss å fortelle hvordan våre medlemmer opplever dagens situasjon og tingenes tilstand ute i etaten. Det er for eksempel ikke økonomi til å bemanne i tråd med nærpolitireformens intensjoner, og flere ansatte i etaten føler rett og slett at de ikke får gjort den jobben som de er satt til å gjøre på grunn av rammevilkårene. Sånn kan vi ikke være bekjent med at det skal være, sier Bolstad.