Sivilutvalget

Sivilutvalgets rolle er ment å være et rådgivende organ med bindeledd til lokallagene gjennom de lokale sivilkontaktene og utvalgene.

Utvalgene02
Se video: Medlemsfordeler for deg som ansatt i politiet

Målgruppen til sivilutvalget er alle sivilt ansatte i politi- og lensmannsetaten. Dette er en viktig gruppe for Politiets Fellesforbund og en gruppe med stort potensiale for rekruttering.

Utvalget jobber for best mulig måloppnåelse av landsmøtevedtakene, og ansvarliggjøring av egen organisasjon. Det er viktig for Politiets Fellesforbund å sørge for ivaretagelse av samtlige ansatte i politiet.

Sivilutvalget arrangerer to samlinger i året for de sivile kontaktpersonene, hvor gjennomgående tema er lønn og arbeidsvilkår, samt dagsaktuelle problemstillinger (politireform, pensjon, nedbemanning m.m.).

Utvalgsleder sitter i forbundsstyret og har siden september 2017 vært 100 % frikjøpt.

Sivilutvalget

Øyunn Myklestul-Jensen
LederPF Øst
936 62 623E-post
Arsim AjetiMedlemPF Vest
405 93 768E-post
Guro Volden
VaraPF Nordland
990 29 696E-post

Lokale sivile kontaktpersoner

PF Agder
Marianne Pedersen
Driftsenhet midt/Orden
m.pedersen@politiet.no
38 13 60 33 / 978 78 786

PF Finnmark
Jan Harald Abelsen
Jan.Harald.Abelsen@politiet.no
489 56 169

PF Innlandet
Tove Kristin Snertingdal
Tove.Kristin.Snertingdal@politiet.no
62 56 74 62

PF Kripos
Torgunn Halvorsen
Torgunn.Halvorsen@politiet.no
452 75 948

PF Møre og Romsdal
Linda Kindsbækken
linda.kindsbakken@politiet.no
992 78 527

PF Nordland
Kjetil Valrygg
Mosjøen Politistasjon
kjetil.valrygg@politiet.no
75 11 28 03 / 928 25 706

Oslo Politiforening
Runar Knive
runar.knive@politiet.no

952 57 208

PF PIFT
Ioannis Hatzidamianos
Faggruppe Databaser
ioannis.hatzidamianos@politiet.no
482 13 605

PF SE
Tonje Lund
tonje.lund@politiet.no

PF Politihøgskolen
Berit Hagen Ese
berese@phs.no
906 87 760

PF PU
Tone Solvold Utreisesenteret
tone.solvold@politiet.no
918 20 862

PF Sentral politiledelse
Christopher Carlsen
christopher.carlsen@politiet.no
468 42 682

PF Sør-Vest
Odd Frode Torbjørnsen
odd.frode.torbjornsen@politiet.no
464 13 031

PF Sør-Øst
Aud N. Aamodt
Aud.Nilsen.Aamodt@politiet.no
940 05 424

PF Troms
Britt O Berg
Målselv lensmannskontor
britt.berg@politiet.no
413 38 880

PF Trøndelag
Kristian Sognli
FUF/Krimvakt Sentrum
Kristian.sognli@politiet.no
416 97 468

PF UP
Wenche Groot
wengroo@politiet.no
900 85 927

PF Vest
Anja Bartle
anja.bartle@politiet.no
993 00 434

PF Øst
Ole-Andreas Holøs
Ole-Andreas.Holos@politiet.no
455 13 844

Kontaktperson

Oyunn Myklestul Jensen

Øyunn Myklestul-Jensen

Leder, sivilutvalget