Enighet om mellomoppgjøret på virksomhetsnivå innebærer at det innføres minstelønn på 510 000 kr for stillinger med krav til bachelorgrad. Les mer >
Spørsmål og svar om ny minstelønn i politiet >
Ny episode av «I varetekt»: På jobb der lovløsheten råder

Politioverbetjent Ingunn Meås fra Trøndelag har i fem perioder vært på jobb som politi i FN-regi i noen av verdens desidert mest konfliktfylte og farlige områder. Nå deler hun sine erfaringer.
I podkasten «I varetekt» forteller hun om sine opplevelser.
Lytt til episoden nå
Du finner episoden – helt gratis – her:
Her finner du «I varetekt»
Her finner du alle episodene av podkasten «I varetekt» – helt gratis:

«I varetekt»: Jakter krigsforbrytere i Ukraina
Saleem Rana er til daglig politietterforsker, men har vært på spesialoppdrag utenfor Norges grenser. For ikke lenge siden bistod han ukrainske myndigheter i å etterforske russiske krigsforbrytelser.

Når lupen rettes mot politiets egne
Spesialenheten for politisaker har som oppgave å etterforske saker som gjelder spørsmål om ansatte i politiet eller påtalemyndigheten har begått en straffbar handling i tjenesten. Terje Nybøe er sjefen for Spesialenheten og gir i PFs ferskeste podkast et innblikk i hvordan Spesialenheten jobber.

Jasmina Holten er podkast-gjest
Politioverbetjent Jasmina Holten ved Stovner politistasjon var nylig med på NRK-serien Brennpunkt, hvor æresvold i Norge var tema. I Politiets Fellesforbund sin podkast forteller hun mye om hva som ligger i begrepet æresvold.