Likestillings- og mangfoldsutvalget

Likestilling vil si at menn og kvinner skal ha like rettigheter og muligheter i samfunnet, uavhengig av kjønn.

Det er dette arbeidet likestillings- og mangfoldsutvalget jobber med i Politiets Fellesforbund.

Likestillings- og mangfoldsutvalget i 2021

Les mer om arbeidet for likestilling og mangfold i politiet her.


Likestillings- og mangfoldsutvalget

Rikke Stefanie Hallgren
LederPF Øst915 86 659
E-post
Audun VårvikMedlemPF Trøndelag
Margrete Eide Vaage
MedlemPF Vest
Thomas Madsen
VaraPF Sør-Øst


Lokale likestillings- og mangfoldskontakter

PF Agder
Trine Barbro Aasen Øymoen
trine.barbro.aasen.oymoen@politiet.no

PF Finnmark
Karen Tangen
karen.tangen@politiet.no
901 00 040

PF Innlandet
Kine Bekk Hagen
kine.bekk.hagen@politiet.no
464 42 224

PF Kripos
Tove Sørgjerd
SIRENE-seksjonen
tove.sorgjerd@politiet.no
23 20 81 06

PF Møre og Romsdal
Merethe Bentz
merethe.bentz@politiet.no
71 58 93 39 / 907 36 566

PF Nordland
Martin Myking Fintland
Martin.Fintland@Politiet.no
483 00 338

Oslo Politiforening
Dyveke Gyllenhammar
dyveke.gyllenhammar@politiet.no
482 98 180

Vara:

May Barsok
may.barsok@politet.no

PF PIFT
Ioannis Hatzidamianos
ioannis.hatzidamianos@politiet.no
482 13 605

PF Politihøgskolen

Stine Benjaminsen Nygård
stinyg@phs.no
404 48 119

PF Politistudentene
Åsmund Hordvik
Asmhor@phs.no
415 94 646

PF PU
Nina Christin Bergersen Tidemand
nina.bergersen.tidemand@politiet.no
922 33 070

PF Sentral politiledelse
Bente Storruste
bente.storruste@politiet.no
917 70 426

PF Sør-Vest
Camilla Tjelle Waage
camilla.tjelle.waage@politiet.no
957 60 538

PF Sør-Øst
Christel Gjevestad
chri.gjev@politiet.no
33 13 20 42 / 413 17 439

PF Troms
Susanne Louise Strand
Susanne.Louise.Strand@politiet.no
936 58 067

PF Trøndelag
Elin Valkvæ Haugland
elin.valkvae.haugland@politiet.no
919 19 823

PF Vest
Margrete Eide Vaage
margrete.vaage@politiet.no
55 91 91 00 / 990 37 867

PF Øst
Ingvild Dahl
GDE F/Ø, straffesak, sivil, Sarpsborg
ingvild.dahl@politiet.no
915 71 676

UP-lag
Turid Paulsen Aamodt
UP distrikt 1 – Follo og Østfold
turid.paulsen.aamodt@politiet.no
64 85 18 57

ØKOKRIM
Se Oslo Politiforening

Kontaktperson

Rikke Stefanie Hallgren

Rikke Stefanie Hallgren

Leder, likestillings- og mangfoldsutvalget